animalsy-logo-test

Kojec dla psa do domu – wady i zalety

12 września, 2023

Pełen energii pupil to nie tylko same radości, ale również wiele kłopotów i męczących chwil. Właśnie dlatego wielu właścicieli decyduje się na zakup kojca dla psa do domu. Jest to produkt, który pozwala wyciszyć się psiakowi i odpocząć jego właścicielom. Jest również przydatny w wielu innych sytuacjach. Dlaczego warto kupić kojec dla psów do domu? O tym będzie ten artykuł.

Kojec dla psa do domu – wady i zalety tego rozwiązania?

Pies podobnie do ludzi czy zwierząt potrzebuje miejsca do odpoczynku, swojego azylu, w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał. Właśnie dlatego warto wybrać kojec dla swojego psa. Jest to produkt, który można wykorzystywać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Pozwoli uspokoić psa, wyciszyć i skłonić go do odpoczynku. To bardzo przydatny produkt, w sytuacji, kiedy chcemy dać mu bezpieczeństwo, a także zapewnić odpoczynek sobie od absorbującego pupila np. podczas czytania, oglądania TV, sprzątania czy innych czynności. Domowy kojec dla psa sprawdzi się także w sytuacji przybycia gości. Warto wiedzieć, że domowe kojce dla psów dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego bez trudu można wybrać coś dla swojego pupila bez względu na rasę, wiek i rozmiar. Wykonane są z różnych materiałów np. metalu, plastiku czy drewna, stąd dowolność w wyborze. Wśród wad kojców dla psów warto wskazać wygląd. Nie dla każdego jest on do zaakceptowania, jednak nowoczesne konstrukcje są naprawdę estetyczne i pasują do wielu wnętrz. Jak widać, ilość zalet znacznie przewyższa wady tego rozwiązania, stąd popularność klatek dla psów do domu.

Kojec dla małego psa do domu – jaki wybrać?

Mały piesek wymaga zupełnie innego kojca niż duży psiak. Dla niego można wybrać wykonany z metalu, tworzyw sztucznych, a nawet tekstyliów czy drewna. Z pewnością drewniany kojec dla psa do domu sprawdzi się znakomicie. Oczywiście należy dopasować go do swojego psa. W końcu nie wszystkie zwierzaki grzecznie leżą w kojcu. Mogą gryźć go i szarpać, dlatego należy dobrać go do wymagań psiaka i jego możliwości. Dla wyjątkowo niesfornego zwierzaka lepszy może okazać się kojec metalowy, który wyróżnia się największą wytrzymałością.

Duży kojec dla psa do domu – dla psiaków o dużych rozmiarach

Duży kojec to idealne rozwiązanie dla dużych psów. Polecane są najczęściej kojce metalowe, które są trudne do zniszczenia czy rozerwania. Oczywiście kojec należy dobrać do wysokości psa, który musi czuć się w nim w pełni komfortowo i wygodnie. Warto wiedzieć, że taki produkt dla psa nie musi być ogromnym wydatkiem. W Internecie znajdziemy wiele kojców dla psów do domu używanych. Bardzo często oferowane są kojce w idealnym stanie. Po zakupie wystarczy przemyć go środkiem antybakteryjnym wymieszanym z wodą. Oczywiście pozostałości płynu, należy dokładnie spłukać, aby zapewnić bezpieczeństwo psu, który wkrótce będzie gościł w tym miejscu.

Kiedy zamykać psa w kojcu?

Wybierając kojec dla psa, należy pamiętać o tym, że nie może on być miejscem, do którego pupil trafia za karę. Przebywanie w kojcu powinno kojarzyć się z odpoczynkiem, beztroską i bezpieczeństwem. Sprawdzi się w przypadku problemów zdrowotnych psa np. ciąży urojonejalergii czy innych problemów. Stworzenie zacisznego miejsca da szansę na najlepszy odpoczynek i wyciszenie. Kojec jest dobrym rozwiązaniem dla psów, które zostają same w domu. Często mogą rozrabiać, niszcząc przedmioty i elementy wyposażenia. Sprawdzi się również dla szczeniaków, a także dla psów, które przebywają w towarzystwie małych dzieci. Dodatkowo warto wybrać je w sytuacji, kiedy pies nie akceptuje gości (psy często nie lubią zapachu obcych ludzi). W sytuacji przybycia rodziny czy przyjaciół można zamknąć go w kojcu, aby zapobiec problemom.

Należy pamiętać, że kojec dla psa powinien być ustawiony w bezpiecznym miejscu. Nie powinien stać blisko okna czy blisko kaloryfera. Warto ustawić go w zasięgu wzroku właścicieli, jednak w takim miejscu, w którym nikomu nie będzie przeszkadzał i dawał szansę na odpowiedni odpoczynek psa.

Udostępnij :

Facebook
Twitter
Tumblr
Email

Śledź nas!